Keystone logo

Université Côte d’Azur (UCA)

A logo

Tanıtım

Université Côte d'Azur, Fransız Rivierası'nda, bölgedeki yüksek öğretim ve araştırma alanındaki büyük oyuncuları bir araya getiren yüksek öğrenim kurumları kümesidir. Université Côte d'Azur, Fransız üniversiteleri için 21. yüzyılın yeni bir modelini, disiplinler arasındaki yeni etkileşimlere, araştırma, öğretim ve yenilikler arasında yeni bir koordinasyon ve özel sektör ve yerel yetkililerle güçlü ortaklıklar temelinde geliştirmeyi amaçlamaktadır. Ocak 2016'da Université Côte d'Azur, Fransız hükümetinin UCAJEDI projesi için prestijli bir “IDEX” ödülünü kazandı ve Fransa'daki en iyi 10 dünya klasmanında, kapsamlı üniversitelerin arasına yerleştirdi.

21. Yüzyıl Üniversitesi

Université Côte d'Azur, ONE UNIVERSITY olarak birlikte çalisan 13 seçkin kurumdan olusmaktadir. Kendimize her şekilde meydan okuyoruz. Hemen hemen her alanda engelleri kırarız. Sınırların ötesine geçiyoruz. Dünyamızı daha iyi hale getirmek için hepimizin en iyisini, en iyilerini arıyoruz.

UCA'nın kapsamı böylece, Côte d'Azur'da bulunan, uluslararası alanda tanınmış ve görünür olan tüm yüksek öğrenim ve araştırma kurumlarını bir araya getirir. Kendine özgü işbirlikçi uygulamalarının yenilikçi karakteri, mükemmellik için kendi kendini organize eden koşullar yaratacaktır; geleceğin bilim, eğitim ve inovasyonunun ortaya çıkmasını sağlayacak.

 • Tüm uluslararası sıralamalarda bulunan, araştırma yoğunluğu olan Université Nice Sophia Antipolis (UNS);
 • İki Ulusal Araştırma kuruluşu: CNRS ve Inria, sırasıyla dijital bilimlerde multidisipliner ve sembolik;
 • UCA'nın kümesine katılan bir başka yıldız da Côte d'Azur Gözlemevi'dir (OCA). Dört bölgede (Nice'deki Mont Gros ve Valrose, Sophia Antipolis ve Plateau de Calern Gözlemevi) yaklaşık 450 personel bulunmaktadır. Charles Garnier tarafından tasarlanan OCA, dikkate değer bir mimari ve bilimsel mirasa sahiptir, ancak geçmişe bakmak bir yana, hassas mekanik, yüksek performanslı bilgi işlem merkezleri ve sanal gözlemevleri ile Yer Bilimleri ve Astronomi konsorsiyumunda uluslararası kabul görmüş bir araştırma merkezi olmaya devam etmektedir.
 • Tıp araştırmacıları ve mühendisleri ile temel bilim insanlarını yerleştiren hematoloji, biyolojik kaynaklar ve terapilerde simülasyon ve inovasyon için önde gelen ulusal merkez olan Nice Merkezi Hospitalier Universitaire (CHU);
 • EDHEC ve SKEMA, tüm uluslararası sıralamalarda bulunan iki seçkin İşletme Okulu; Dünya sıralamasında bulunan iki İş Okulunun varlığı, araştırma ve eğitim faaliyetlerinin yanı sıra kalite güvence kültürüne ek olarak projeyi de getiriyor.
 • Uluslararası alanda faaliyet gösteren, dünya çapında kuruluşlardan oluşan altı Sanat Okulunun bir konsorsiyumu, vizyonumuzun özgünlüğünün bir garantisidir ve yaklaşımımızın yaratıcılığını artıracaktır. Sonuçta, her oyuncu yüksek katma değer ve yeni bir boyut ile benzersiz bir katkı getiriyor.
 • Centre National de Création Musicale, Fransız müzikal yaratımının altı ulusal merkezinden biridir. Misyonu, çalışmalarını ağırlıklı olarak dört eksende (üretim, yayın, eğitim ve araştırma) kurarak çağdaş müzik repertuarını yaymak ve yaygınlaştırmaktır.
 • Ecole Nationale Supérieure d'Art Villa Arson, çağdaş sanata adanmış eşsiz bir ulusal kurum. Tek bir mekanda bir sanat okulu, sanat merkezi, sanatçıların evi ve özel bir kütüphane ile buluşur. Bina Patrimoine du XXe sieccle olarak listelenmiştir.
 • Sürdürülebilir Tasarım Okulu (SDS), geleceği şekillendirerek, sektörle ortaklaşa yeni ve yaratıcı öğrenme yöntemleri ile sürdürülebilir kalkınmanın 4 sütununa karşı sorumlu bir odaklanma ile.
 • Ecole Supérieure de Danse de Cannes Rosella Hightower, 1961 yılında kurulduğu günden beri Ecole Superieure de Danse de Cannes Rosella Hightower, klasik bale, çağdaş dans ve caz eğitimi açısından dünyanın önde gelen profesyonel dans okullarından biri haline gelmiştir. ESDC'nin Les Ballets de Monte-Carlo'yu da içeren profesyonel dans şirketleriyle ya da Le Prix de Lausanne gibi uluslararası yarışmalarla ortaklıkları.
 • Konservatuar Ulusal a Rayonnement Régional de Nice (CNRR). Konservatuvar, 1957'den bu yana 50'den fazla farklı ülkeden 50.000'den fazla öğrenciyi ağırladı ve dünya çapında öğrenciler ya da öğretmenler olarak bir dizi büyük müzisyeni ağırladı.


UCA'nın Hedefleri

Araştırma, Yaratma, İnovasyon

Université Côte d'Azur, yüksek öğrenim ve Fransız Rivierası araştırmalarındaki önemli oyuncuların ortak tutkusunu hayata geçirmek için 2015 yılında kuruldu. Büyük bir araştırma üniversitesi, çok sayıda üst düzey araştırma kurumu ve laboratuvarı, seçkin işletme okulları ve uluslararası üne sahip bir grup sanat ve tasarım okulunu içeren bir yüksek öğrenim kümesi olarak UCA, karmaşık zorluklara çok disiplinli, yaratıcı çözümler sağlamak için iyi bir konuma sahiptir. hızla değişen dünya tarafından yaratılmıştır.

Fransız Rivierası'nın zengin tarihini, sanatsal ve teknolojik yeniliklerin bir merkezi olarak ve Avrupa'nın en büyük teknoloji parkının (Sophia Antipolis) merkezi olarak inşa ederek, vizyonumuz bilimsel ve eğitsel mükemmeliyete, güçlü uluslararası odaklanmaya, yerelyle derin bağlantılara dayanmaktadır. endüstri ve hükümet ortakları ve kararlı bir şekilde disiplinler arası bir bakış açısı. Araştırmalarımız ve eğitim programlarımız, disiplinler arasındaki ayrıştırılmış etkileşimlerin meyvesi, projelere insan, sanatsal ve yönetim boyutlarının dahil edilmesi ve sayısal, sayısal ve veriye dayalı yaklaşımlara dayanan titiz bir temeldir.

İddialı gündemimizin ve bilimsel mükemmelliğimizin bir takdiri olarak, Ocak 2016'da UCA, Fransız hükümeti tarafından UCA'yı yüksek profilli, birinci sınıf Fransız üniversitelerinden oluşan küçük bir grup arasına yerleştiren prestijli bir "IDEX" (Mükemmellik Girişimi) ödülüne layık görüldü. Üniversitemizi ve bölgemizi dönüştürme hedefimize ulaşmamıza yardımcı olacak bir bağış sağlamak. Son zamanlarda, özellikle sürekli eğitim, lisans ve lisansüstü eğitim ve girişimcilik alanındaki faaliyetlerimizi desteklemek için bir dizi başka önemli ulusal ödül kazandık.

Fakültemizin ve öğrencilerinin %20'den fazlasının yurtdışından gelmesiyle, UCA, seçkin uluslararası ortaklıkların oluşturulması ve tamamıyla öğretilecek yeni uluslararası eğitim programlarının geliştirilmesi ile sürekli olarak güçlendirilen bir yön olan dış dünyaya güçlü bir şekilde yönelmiştir. İngilizce. Uluslararası araştırmacıları ve öğrencileri çekmeye ve bölgeye yerleşmelerine yardımcı olmak ve üniversite öğretim üyelerinin araştırmalarını en iyi uluslararası dergilerde yayınlamalarına yardımcı olmak için yeni hizmetler de oluşturulmuştur.

UCA ayrıca araştırmacıları ve öğrencileri arasında girişimcilik ve iş becerilerini geliştirmek için çalışıyor. Bir dizi yeni program, her seviyedeki öğrencilere girişimci ruhu aşılamayı ve onlara hayallerini gerçekleştirmeleri için gereken araçları vermeyi amaçlıyor. Üniversite araştırmacıları ve fikirleri, ister üniversite araştırmalarına dayalı olsun, isterse üniversitenin bir üyesi tarafından kurulmuş olsun, bölgedeki birçok şirketin merkezinde yer almaktadır.

Son olarak, UCA, danışmanlık faaliyetleri, sürekli eğitim ve keşiflerin yeni ve mevcut şirketlere lisanslanması yoluyla iş sorunlarına çözümler sağlayarak, Côte d'Azur bölgesini dönüştürecek ve büyümesine katkıda bulunacak bir katalizör olmaya çalışıyor. Üniversite ile bölge arasındaki sürekli fikir alışverişi, üniversitenin büyümesine ve başarısına önemli bir katkı sağlamaktadır. UCA'nın önde gelen araştırmalarının çoğu, hem topluma hem de ekonomiye fayda sağlayacak çözümlere, ürünlere ve şirketlere çevrilebilir.

Derecelendirmeler

Konumlar

 • Nice

sorular