Keystone logo
© BIMM University
University of Exeter Online

University of Exeter Online

University of Exeter Online

Tanıtım

Exeter Üniversitesi'nde çevrimiçi çalışma

Prestijli Russell Group üniversitelerinin bir üyesi olarak, en iyi araştırmayı, olağanüstü bir öğretme ve öğrenme deneyimini ve iş dünyası ve kamu sektörü ile rakipsiz bağlantıları sürdürmeye kararlıyız.

Hem kampüste hem de çevrimiçi olarak tüm öğrencilerimiz, alanlarında lider olan ve en son araştırmalarını sınıfa getirme konusunda tutkulu akademisyenlere erişimden yararlanır. Yeni fikirler keşfetmeniz, sorular sormanız ve sorunları çözmeniz için size meydan okuyacaklar. Exeter Üniversitesi'nde çevrimiçi bir Yüksek Lisans okuyarak, kendi öğrenmenizi nasıl yönlendireceğinizi keşfedecek ve bilgi yaratmada aktif bir rol alarak, sadece ne düşüneceğinizi değil, nasıl düşüneceğinizi de öğreneceksiniz. Akademisyenler ve diğer öğrencilerle işbirliği yapacak ve hem profesyonel hem de kişisel yaşamınızda etki yaratan anlayışlar geliştireceksiniz.

Neden çevrimiçi çalışmalı?

Çevrimiçi eğitim, lisansüstü eğitime esnek bir yaklaşım sunarak kariyerinizi kesintiye uğratmadan geliştirmenize olanak tanır. Sadece daha yoğunlaştığımız ve kariyer ilerlemesinin çevirdiğimiz birçok plakadan yalnızca biri olduğu bir dünyada, çevrimiçi eğitim, sizin gibi becerilerini geliştirmek isteyen iş profesyonellerinin çağrısına ara vermeden yanıt veriyor. Çevrimiçi çalışma, yalnızca ne zaman çalıştığınızı değil, aynı zamanda ne çalıştığınızı, programınızı ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabileceğiniz anlamına gelir.

Neden bizimle çevrimiçi eğitim almalısınız?

Çevrimiçi yüksek lisans derecelerimiz, kampüs içi yeterliliklerimizle eşit değerdedir ve her yönüyle akademik olarak zorlayıcıdır. Yerleşik kariyere sahip öğrencilere ve aynı zamanda işlerini büyütürken liderlik becerilerini geliştirmek isteyen girişimcilere esneklik sunarlar.

Kendi hızınızda öğrenin

Çevrimiçi çalışma ile kişisel ve iş taahhütlerini dengelemenin zor olabileceğini anlıyoruz. Bu yüzden sizi sürücü koltuğuna oturttuk; profesyonel hedeflerinize ulaşmaya devam etmenin yanı sıra çalışmanıza olanak tanıyan bir program oluşturursunuz. En üst düzeyde esneklik için, yıl boyunca üç başlangıç tarihi ve eğitiminizi beş yıl içinde tamamladığınız sürece ihtiyacınız olduğunda ara verme seçeneği sunuyoruz. Ayrıca, zaman veya finansal taahhütler izin verdiğinde daha sonra bir Master'a yükseltilebilen PGCert ve PGDip niteliklerini üstlenme seçeneği de sunuyoruz.

Kariyerinizi geliştirin

Bizimle çalışmak sadece kariyer gelişimi için olağanüstü fırsatlar sunmakla kalmaz, aynı zamanda dünya çapında bir akran ve iş ağına girme şansı da sunar. Ek olarak, sanal bir ortamda öğrenme, iletişim ve zaman yönetimi becerileri, kendi kendini motive etme ve yönlendirme yeteneği ve ortaya çıkan dijital teknolojilerle kolaylık gibi işverenlerin modern işyerinde aradığı hayati becerileri hem geliştirir hem de gösterir.

Çevrimiçi öğretme ve öğrenme nasıl çalışır?

Aşağıdakiler dahil, tüm öğreniminize her şeyi kapsayan Exeter Learning Environment (ELE) üzerinden çevrimiçi olarak erişilecektir:

 • Öğretim materyalleri – yazılı, kaydedilmiş veya hareketli içerik olarak
 • Öğreniminizi ve anlayışınızı kontrol etmek için testler
 • Okunacak videolar, podcast'ler, makaleler
 • Elektronik kitaplara erişim

Öğreniminiz haftalık bir programa bölünecek, böylece haftalık olarak hangi işi tamamlamayı hedeflemeniz gerektiğini görebilirsiniz. Sahip olduğunuz tüm değerlendirmelerin hazırlanması ve sunulması için zaman ayırdık ve ardından kaydolmaya ve bir sonraki modülünüz için ödeme yapmaya karar vermeden önce bu değerlendirmeler hakkında geri bildirim almanız için zaman ayırdık.

Kampüs Özellikleri

Çevrimiçi öğrenciler için hizmetler

Exeter Üniversitesi'nde, tüm potansiyelinizi elde edebilmeniz için çevrimiçi eğitim deneyiminizi olabildiğince sorunsuz hale getirmeye adamışız. Eğitime olan bağlılığınızın iş, ev ve diğer önceliklerin yanında yattığını tam olarak takdir ediyoruz ve anlıyoruz. Bu nedenle Exeter Üniversitesi'nde bu heyecan verici yolculukta size yardımcı olacak bir dizi destek hizmetimiz var.

Sizi nasıl destekleyeceğiz?

Akademik destek

Akademik öğretmeninizden planlanmış çevrimiçi toplantılar biçiminde düzenli destek ve üniversiteye geçiş, değerlendirmelere hazırlanmak, geri bildirimlere yanıt vermek veya çalışmalarınızı etkileyebilecek başka herhangi bir konu dahil olmak üzere ihtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir geçici destek alacaksınız. Modül öğretmeniniz, akademik potansiyelinizi yerine getirmeye yardımcı olmak amacıyla, size öğrettikleri modül hakkında sahip olduğunuz herhangi bir soru veya açıklama ile sizi desteklemeye odaklanacaktır.

Eğitim Destek Hizmetleri

Eğitim Destek Danışmanlarımız, doğrudan öğretim teslimatınızla ilgili olmayan tüm soruları yanıtlamak için buradalar. Personelimiz, değerlendirme son tarihleri, uzatma veya nasıl değerlendirme sunulacağı konularında sorularınıza zamanında yanıt verme konusunda yeteneklidir. Sorgunuzu yanıtlayamazlarsa, sizi yapabilecek birine tabela atabilirler!

Dijital kütüphane

Eğitiminizde başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm kütüphane kaynaklarına, istediğiniz zaman istediğiniz yerden erişilebilen tam dijital kütüphanemiz aracılığıyla ulaşılabilir. Çevrimiçi öğrencilerimizin 7/24 web sohbeti, e-posta ve kütüphanecilerin Microsoft Teams aracılığıyla 1:1 desteği de dahil olmak üzere çeşitli kanallardan erişebilecekleri son derece kişiselleştirilmiş bir kütüphane destek hizmeti sunmaktan gurur duyuyoruz. Dijital kütüphane sizin için yeniyse, öğrenmeniz ve araştırmanız için bu kaynağı en iyi şekilde kullanmanızı sağlayacak çevrimiçi rehberlerden oluşan bir koleksiyonumuz var.

Çalışma becerileri

Akademik yazının son parçasının üzerinden bir süre geçebilir ya da bu sizin için tamamen yeni bir beceri olabilir. Panik yapma! Bir çevrimiçi atölyeye katılabilir, sanal bir yazı kafesine girebilir veya çalışma alanı Danışmanından online randevu alabilirsiniz, bunlar aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli alanlarda tavsiye ve destek sunabilen bir Çalışma Alanı Danışmanından online randevu alabilirsiniz:

 • Okuma ve not verme stratejileri
 • Çalışma ve zaman yönetimi
 • Kritik analiz
 • Sunum becerileri
 • Akademik yazım
 • Geri bildirimin anlaşılması
 • Tekrara ve sınav stratejileri

Bu alanları ve daha fazlasını kapsayan çevrimiçi kaynaklarımız da bizimle öğrenme yolculuğunuza başladıkça kullanıma sunulacak.

Bu hizmetlere ek olarak, Exeter Üniversitesi, öğrencilere yılda 365 gün 7/24 çevrimiçi çalışma desteği sunmak için Studiosity ekibi ile işbirliği içinde çalışmıştır. ELE aracılığıyla erişilen bu, yazım, dilbilgisi, yapı, dil seçimi ve referansla ilgili hızlı ama yararlı geribildirim için 5.500 kelimeye kadar iş veya atama taslaklarını yüklemenize olanak tanır. Öğrenciler her eylül ayında yenileyerek yılda 10 başvuru yapabilir.

Refah Hizmetleri

Exeter Üniversitesi'nde, öğrencilerimizin mümkün olan en iyi akademik ve öğrenci deneyimine sahip olabilmeleri için fiziksel ve ruh sağlığına sahip olmalarını destekleme konusunda tutkuluyuz. Sağlık Hizmetleri desteğimiz üç ana bölümden oluşur Pathways:

 • Psikolojik Terapiler Pathway
 • Akıl sağlığı Pathway
 • Erişilebilirlik Pathway

Tüm öğrencilerimize gelişmeleri için ihtiyaç duydukları desteği veren bir öğrenme ortamı sağlamayı taahhüt ediyoruz. Kronik tıbbi durumlar, fiziksel ve duyu bozuklukları, öğrenme farklılıkları ve Otistik Spektrum Durumu (ASC) olanlar dahil olmak üzere uzun süreli engelli öğrencileri destekliyoruz.

Refah

Bazen ev ve iş dahil olmak üzere diğer taahhütlerin yanı sıra eğitimde hokkabazlık yapmak zor olabileceğinin farkındayız. Zihinsel veya fiziksel sağlığınız çalışma yeteneğiniz üzerinde bir etkisi varsa veya çalışmanız sağlık sorunları yaratıyorsa, deneyimli Eğitim Refah Danışmanlarımız sizinle gizli ve yargısal olmayan bir şekilde konuşabilir ve destekleyebilir.

İstihdam edilebilirlik

Eğitim yolculuğunuz, kariyerinizi belirli bir yöne yönlendirme veya ilerletme tutkunuzla veya öğrenme sevginiz tarafından yönlendirilmiş olması muhtemeldir. Her iki durumda da, niteliklerinize ve mesleki deneyiminize dayanan yolu bulmanızı desteklemek için buradayız. Kursunuzda istihdam edilebilirlik becerilerini geliştirmenin yanı sıra, aşağıdakilere erişim sağlayan tam nitelikli kariyer ve istihdam edilebilirlik danışmanları tarafından desteklenen çeşitli kaynaklara erişebileceksiniz:

 • Etkili CV'lerin oluşturulması, örtücü harfler ve uygulama şekilleri
 • İş ilanları, kariyer fuarları, işverenler ve mezun sunumları
 • Kariyer planlama, iş avı ve iş seçimi süreçlerine hazırlık konularında yardımcı olacak kariyer rehberliği randevuları ve beceri atölyeleri

BT desteği

Bizimle çevrimiçi eğitim gördüğünüzde, kampüsteki öğrencilerimizle aynı BT desteğine erişebileceksiniz. Bu aşağıdakileri içerir:

 • University of Exeter e-posta adresi
 • OneDrive bulut depolama
 • Erişim desteği ve parola sıfırlamaları için uzman BT Service Desk

Bir kursa ödeme yaptıktan ve kaydolduktan sonra kişisel BT hesabınız için bir kullanıcı adı ve şifre oluşturursunuz. Kursunuza ELE yoluyla erişmek için ve üniversite e-posta hesabınıza, kurs ile ilgili tüm e-postalarınızın gönderileceği bu bilgileri kullanacaksınız.

  kabul

  Konumlar

  • Exeter

   Stocker Road, EX4 4PY, Exeter

   sorular