Keystone logo

University of Hamburg - School of Integrated Earth and Climate System Sciences (SICSS)

A logo

Tanıtım

Entegre İklim ve Yer Sistemi Bilimleri Okulu

SICSS, 2008 yılında 2007-2018 yılları arasında yürütülen Mükemmellik Kümesi 'Entegre İklim Sistemi Analizi ve Tahmini (CliSAP)' lisansüstü okulu olarak kuruldu. İlk doktora adaylarımız 2008 yılında SICSS üyesi olarak projelerine başladılar ve ilk yüksek lisans öğrencilerimiz Ekim 2009'da kayıt oldular. O zamandan beri SICSS çok hızlı büyüdü!

Bugün yaklaşık 75 doktora adayına ve 45'e yakın yüksek lisans öğrencisine kalıcı olarak ev sahipliği yapıyoruz. 2019 yazından bu yana SICSS, tüm erken kariyer aşamalarıyla ilgileniyor. Yüksek Lisans ve doktora programının yanı sıra, bir Doktora Sonrası programdan ve erken kariyer desteği ile ilgili tüm cinsiyet konularından da sorumluyuz.

SICSS'te Disiplinlerarası Eğitim ve Araştırma

SICSS, Dünya ve İklim Sistemi Biliminde disiplinler arası ve araştırma odaklı eğitim anlamına gelir. SICSS, farklı bilimsel geçmişe ve uzmanlığa sahip öğrencileri ve adayları birbirine bağlar ve entegre, yenilikçi bir eğitim sağlar. SICSS sizi iklim değişikliğinin çeşitli alanlarında uzman olarak çalışmaya hazırlar: doğal, sosyal ve ekonomik bilimler alanlarında araştırmacı, danışman veya ulusal ve uluslararası kuruluşlarda uzman olarak. Yüksek düzeyde disiplinli ve disiplinler arası araştırma, bireysel destek ve denetim ve SICSS'teki uluslararası atmosfer, programımızın ilham verici arka planıdır.

UHH / SICSS / Gottschalk

Tüm programlarımız, iklim bilimleriyle uğraşan disiplinlere uzman temelli bir genel bakış sunan bir giriş kursu ile başlar. Tez derslerinde kazanılan disiplinler arası bilgi, Dünya ve İklim Sistemi bilimlerinde bir kariyer için gerekli olan belirli araştırma becerileri üzerine kurslarla tamamlanmaktadır. Bu, bilimsel yazma, sunum veya liderlik becerilerini kapsar. Diğer araştırma becerileri kursları programlama, bilgisayar dilleri, modelleme araçları veya görselleştirmeye ayrılmıştır. Araştırma becerileri kursları, iyi bilimsel uygulama ve kültürlerarası eğitim üzerine kurslarla tamamlanır.

UHH / SICSS

Konumlar

  • School of Integrated Climate System Sciences Universität Hamburg Grindelberg 5 20144 Hamburg Germany, , Hamburg

sorular