Keystone logo
University of Hradec Králové, Faculty of Education

University of Hradec Králové, Faculty of Education

University of Hradec Králové, Faculty of Education

Tanıtım

Kralovehradecky Üniversitesi keşfedin

HRADEK ÜNİVERSİTESİ

2000 yılından bu yana bugünkü adını taşımaktadır 1959 yılında kurulan bir kurum - Kralovehradecky Üniversitesi dinamik ve genç bir ortam tanışın. Şu anda fazla 7300 öğrenci Alma Mater, Kralovehradecky Üniversitesi Sosyal Bilimler, Beşeri Bilimler, Eğitim Çalışmaları, Fen Bilimleri, Ekonomi ve Bilgi Teknolojileri Araştırmaları oluşturan çalışma alanları geniş bir kapsamda kaliteli yüksek eğitim verilmektedir. Her yıl Üniversiteye başvuruların çok sayıda Üniversitesi çalışmalar için yüksek talep gösteriyor ve onun mükemmel adını teyit etmektedir. Kralovehradecky Üniversitesi canlı kurumdur ve onun sürekli gelişim, akademik ve inşaat faaliyetlerinde hem yansır: Yeni fakülte ve enstitüler yeni çalışma programları akredite ediliyor, kurulan ve Üniversite kampüs inşaatı aralıksız devam ediliyor. Üniversite kampüsü diğer üniversite binaları, Eğitim ve Bilimsel Kütüphanesi ve eski şehrin yürüme mesafesinde şehir merkezinde elverişli konumdadır.

Mezunlar. Kralovehradecky Üniversitesi yurtdışında yanı sıra yerel işgücü piyasasında başarılı nitelikli uzmanlar hazırlar. 2010 yılında, Üniversite, Üniversite Avrupa yükseköğretim kurumlarının tüm standartları karşıladığını teyit Avrupa Komisyonu tarafından verilen bir sertifika Diploma Eki Etiketi aldı. Belge, tüm mezunlara otomatik olarak verilir ve Kralovehradecky Üniversitesi diploma dünya çapında tanınma garanti etmektedir.

Eğitim Fakültesi, Bilişim Fakültesi ve Yönetimi, Felsefe Fakültesi, Fen Fakültesi ve Sosyal Çalışma Enstitüsü: Üniversite beş bölümden oluşmaktadır.

EĞİTİM FAKÜLTESİ

Kralovehradecky Üniversitesi Eğitim Fakültesi yaşam boyu eğitimin 64 kursları sunmaktadır, bu derslerin katılanların sayısının daha yüksek 1.300 olduğunu. Üçüncü Yaş Üniversitesi tarafından sunulan dersler çok popüler; 600'den fazla öğrenci 2014 yılında kendilerine alındı.

Kralovehradecky Üniversitesi Eğitim Fakültesi dersleri 12 profesör ve 33 doçent vardır dışarı kimi 172 akademik çalışanları tarafından verilmektedir.

Faculty's bilimsel ve araştırma faaliyetleri çeşitli düzeylerde gelişmiştir. Fakülte kendisi (odak genç akademik çalışanların araştırma potansiyelinin gelişmesine üzerinde yoğunlaşmıştır tarafından desteklenen projeler, Çek Cumhuriyeti ve projelerin Hibe Ajansı tarafından desteklenen - Bunlardan biri projelerin çeşitli içine Faculty's uzmanların katılımı olduğunu ve öğrencilerin araştırma ve bilimsel faaliyetleri).

Faculty's çalışanların aktif bazı ESF projelerinde yer almaktadır. Akademik çalışanların yayın faaliyetleri, ulusal ve uluslar arası dergilerde çerçevesinde gerçekleştirilmektedir; Üniversitesi Yayınevi "Gaudeamus" başarıyla gözden monografi ve eğitim materyalleri yayınlamaktadır. akademik personelin çok sayıda ulusal ve uluslararası konferanslarda katılmak. uzmanları ve uzman profesyonel toplantılarda yönelik en önemli olay Pedagoji Günleri Mart ayında son haftasında her yıl düzenlenen vardır. Bu olay zaten geleneğini kurmuştur.

YARARLI BİLGİ

Akademik yıl 2 dönem halinde düzenlenmiştir. kış dönemi genellikle Eylül ayının üçüncü haftası başlar ve Aralık ayında sona; yaz dönemi Şubat ayında başlayan ve Temmuz ayında sona eriyor. Yarıyıl hep sınavlardan 6 haftalık bir süre takip eder.

Üniversitemiz çok iyi Buddy Sistemi kurmuştur. ESN Buddy Sistemi HK misyonu yerel ortama Erasmus ve diğer yabancı öğrencilerin entegrasyonu ile yardımcı olmaktır.

Kralovehradecky Üniversitesi öğrencileri, Yurt Palachova de konaklama ile sağlanır.

VISA (Non AB vatandaşları): Yabancı vatandaşlar vize zorunluluğuna tabi olan önce yetkili Çek elçilikte Çek Cumhuriyeti girecek şekilde vize başvurusu zorundadır. Vize AB vatandaşları için gerekli değildir. Bu vize almak için 2 ay sürebilir, bu nedenle zamanında uygulamak için unutmayın!

eğitim amaçlı oturma izni en fazla 90 gün boyunca burada kalan tüm yabancı öğrenciler için zorunludur. AB üyesi olmayan ülkeler: Bu Çek Cumhuriyeti gelmeden önce bir ikamet izni / vize için AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrenciler için zorunlu olan - onlar burada eğitim ne kadar süreceğini fark etmez. Öğrenciler evde veya yakın ülkede Çek büyükelçiliğinin, konsolosluk veya diplomatik misyonu geçici ikamet izni için başvurmaları gerekmektedir. İlgili fakültelerin uluslararası ofisleri gelen yabancı öğrenciler için yardım sağlamaktadır.

NEDEN ÇEK CUMHURİYETİ ÇALIŞMA?

1.. kamu üniversitelerinde ücretsiz eğitim sunuyor çünkü! Çek Cumhuriyeti Eğitim önemli bir avantaja sahiptir - bu Çek dilinde eğitim isteyenler için yani Çek Üniversitesi'nden diploma almak isteyenler için, ücretsiz olabilir.

  1. Çünkü eğitimin yüksek kalitede. Bugün, Çek üniversitelerden diploma derece İngilizce ve Amerikan ile birlikte tüm dünyada derecelendirilir ve Avrupa Birliği her ülkede tanınır.
  2. Avrupa Birliği genelinde seyahat yeteneği yüzünden. Çek Cumhuriyeti AB üyesi olan ve 2007 yılında öğrencilerin Schengen anlaşmasının tüm ülkelere vizesiz dolaşmak için izin verir Schengen bölgesine katıldı.
  3. başarılı bir kariyer ihtimali yüzünden! mezuniyetten sonra Yabancı öğrenciler Çek veya Avrupa kamuoyunda yanı sıra özel kurum ve kuruluşlarla eşit olarak Çek vatandaşlarının bir iş alabilirsiniz.
  4. Çünkü Avrupa yaşam ve düşük fiyatlar yüksek kalitede. Nedeniyle siyasi ve ekonomik açıklık, Çek Cumhuriyeti, bugün Orta Avrupa'nın en gelişmiş ülkelerinden biridir. standart yaşayan Batı Avrupa'ya karşılaştırılabilir ama gıda, barınma ve mal fiyatları daha düşüktür.
  5. Çek ortamda öğrencilerimizin hızlı adaptasyon. Günümüzde Çek Cumhuriyeti vatandaşlarının çoğunluğu, en azından İngilizce konuşabilen çok kültürlü ve açık bir ülkedir.

Konumlar

  • Hradec Kralove

    Rokitanského 62

    sorular