Keystone logo
University of Leeds Coğrafi Bilgi Bilimi Yüksek Lisans
University of Leeds

Coğrafi Bilgi Bilimi Yüksek Lisans

Leeds, Birleşik Krallık

36 Months

Ingilizce

Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 11.250

Uzaktan Eğitim

Tanıtım

Coğrafi bilgi günlük hayatımıza entegre edilmiştir ve hem kamu hem de özel sektördeki sayıları giderek artan endüstriler için çok önemlidir.

Coğrafi Bilgi Bilimi Yüksek Lisansımız size CBS teknikleri hakkında derinlemesine ve uzmanlık bilgisi sağlayacaktır. Coğrafi Bilgi Biliminin (GIScience) bilimsel, teknik ve hesaplamalı yönlerine, özellikle sosyoekonomik ve çevre bilimlerine atıfta bulunarak odaklanacaksınız.

Temel modüller, iş ve çevre uygulamalarında hızla gelişen bir alan olan GIS'i tanıtmaktadır. Sosyal ve çevresel bilim araştırmaları yapmak isteyenler ve jeoteknolojinin uygulayıcılar olarak uygulanmasını anlamak isteyenler için yararlı olan GIS paketleri ve bir dizi veri kaynağı/tekniği ile tanışacaksınız. GIS'in temelini oluşturan teorileri ve kavramları inceleyecek ve gelişmiş uzamsal veri görselleştirme, dijital görüntü işleme ve jeodemografi gibi konuları keşfetme şansına sahip olacaksınız.

Teknoloji ilerlemeye devam ettikçe, giderek daha fazla kuruluş, işlerini ileriye götürmelerine yardımcı olmak için bu alanda eğitimli uzmanlar arayacak - bu nedenle, bu Yüksek Lisans eğitimi size birçok kariyer fırsatı sağlayabilir.

Öğrenme ve öğretme

Program boyunca size çeşitli çevrimiçi öğrenme materyalleri sağlanacaktır. Sanal bir çevrimiçi topluluğun parçası olarak çalışacak, çevrimiçi materyalleri tartışacak, grup görevlerinde işbirliği yapacak ve genel olarak birbirinizi desteklerken bağımsız çalışmalar üstleneceksiniz.

Ayrıca bire bir destek de alacaksınız. Nitelikli eğitmenlerimiz GIScience teorisi ve pratiğinde uzmandır ve sizi ve grubunuzu desteklemek için oradadır. Eğitmenlerimiz mentor olarak hareket edecek ve siz ilerledikçe size kişisel rehberlik sağlayacak, kurstan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz konusunda size tavsiyelerde bulunacak ve karşılaştığınız tüm engellerin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Teslim ettiğiniz herhangi bir çalışma, ayrıntılı yorum ve tavsiyelerle size geri dönecektir.

Sanal Öğrenme Ortamımız, çalışmalarınızı desteklemenize yardımcı olacaktır: Okul, programınız ve modüller için tüm bilgileri ve kaynakları bulabileceğiniz merkezi bir yerdir.

Akademik becerilerinizi geliştirmek için müfredat dahilinde ve çevrimiçi kaynaklar, atölye çalışmaları, bire bir randevular ve bırakma oturumları aracılığıyla da destek alabilirsiniz.

Gerekli ekipman

Program için, standart uygulamaları (Microsoft Word/Excel gibi) çalıştırabilen bir dizüstü bilgisayara veya PC'ye ihtiyacınız olacak. Kullanacağımız paketler, Windows çalıştıran orta derecede özellikli bir makineden başka bir şeye ihtiyaç duymamalıdır. Yazılım genellikle çevrimiçi ortamımız aracılığıyla kullanımınıza sunulur.

ArcGIS Pro sistem gereksinimlerine bir göz atın ve bunları dizüstü bilgisayarınızın/bilgisayarınızın temeli olarak kullanın.

Aktif araştırma ortamı

Son teknoloji araştırmalarla aktif olarak ilgilenen ve Mekansal Analiz ve Politika Merkezi araştırma grubunun ve Leeds Veri Analitiği Enstitüsü'nün bir parçası olan bir akademisyen ve araştırmacı ekibi tarafından eğitim alacaksınız.

Diğer çalışma seçenekleri

Modüller, kısa kurslar olarak çevrimiçi çalışmak için mevcuttur. Çalışmak istediğiniz modül sayısını seçebilirsiniz ve her modülü tamamladığınızda yüksek lisans kredisi kazanırsınız. Bu rotayı görüşmek isterseniz, lütfen Program Lideri Dr Luke Burns ile iletişime geçin.

program ekibi

Program Lideri Dr Luke Burns, araştırmaları coğrafi bilgi sistemlerinin (GIS) sosyoekonomik sorunlara ileri düzeyde uygulanmasına ve jeodemografik sınıflandırma sistemlerinin ve sosyal olguları ölçmek için bileşik göstergelerin geliştirilmesine odaklanan Kantitatif Beşeri Coğrafya alanında Doçenttir.

Bu kursta, öğretim görevlilerinden profesörlere kadar uzman akademisyenlerimiz tarafından eğitim alacaksınız. Ayrıca, sizi kampüsteki en parlak zihinlerden bazılarına bağlayan, yılların deneyimine sahip endüstri profesyonellerinin yanı sıra eğitimli lisansüstü araştırmacılardan da eğitim alabilirsiniz.

Müfredat

kabul

Öğrenci Görüşleri

Okul Hakkında

sorular