Keystone logo
University of Trento – Faculty of Law

University of Trento – Faculty of Law

University of Trento – Faculty of Law

Tanıtım

1984 yılında kurulan Trento Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İtalya'nın önde gelen üniversitelerinden biridir. Hem araştırma hem de öğretim için ilk beş İtalyan hukuk fakültesi arasında tutarlı bir şekilde sıralama yapan Trento Hukuk Fakültesi, hukuksal çalışmalara karşılaştırmalı yaklaşımında katma değeri bulur.

Trento Üniversitesi'nde hukuk, yerel, uluslararası, uluslarüstü hukuk ve karşılıklı etkileşimlerini içeren karmaşık bir gerçeklik olarak öğretilmektedir. Bu açıdan, iç hukuk sistemlerini ve belirli yasal olguları araştırmak için tercih edilen metodoloji olarak karşılaştırmalı hukuk uygulanır. Bu nedenle, Trento'da hukuk okumayı seçerek öğrencilere zorlu bir öğrenme deneyimi sunarak, öğrencileri hem karşılaştırmalı hem de ulusötesi açıdan hukuk alanına getiriyor.

Bu çerçevede, piyasaların küreselleşmesi ve uluslararası ilişkilerin artması göz önünde bulundurulduğunda, Hukuk Fakültesi 2017/2018'de “Karşılaştırmalı, Avrupa ve Uluslararası Hukuk Çalışmaları Lisans Diploması” başlıklı hukuksal çalışmalarda yeni üç yıllık lisans programına başlayacak. (ya da CEILS), tamamen İngilizce öğretilmiştir. CEILS programı, hem Trento Fakültesinin ethosundaki uluslararası boyutsal merkezi hem de yasal çalışmalarda Avrupalı ​​ve ulus ötesi profesyonellere artan talebi birleştirmeyi amaçlamaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışı öğrencilerimizi bir araya getirerek, yurtiçi ve yurtdışı fakültelerimizin deneyimlerinden elde ettiğimiz son teknoloji öğretim yöntemlerini kullanarak, CEILS öğrencileri çeşitli metodolojilere, disiplin geleneklerine ve yargı alanlarına tabi olacaklar. Programın geniş bir alanı kapsayacak ve kanunun karşılaştırmalı, uluslararası ve ulusötesi boyutlarını geliştirecek.

CEILS öğrencileri, ulusal ve uluslararası kurumlarda staj programlarına başvurma fırsatına sahip olacaklar. Öğrencilerin topluluğunun çeşitliliği, öğrenim taahhütlerini artıracak ve eğitim süreleri boyunca diğer kültürlerle ilişkilerini güçlendirecektir. Son olarak, programın başarılı bir şekilde tamamlanması üzerine, CEILS mezunları eğitimlerini bir İtalyan veya uluslararası yüksek lisans derecesi ile tamamlayabilir ya da hemen uluslararası hukuk meslekleri piyasasında bir kariyere başlayabilirler.

Konumlar

  • Faculty of Law of the University of Trento via Verdi, 53, 38122, Trento

sorular