Keystone logo

University of Wroclaw - Faculty of Law, Administration and Economics

A logo

Tanıtım

Bu çekici çalışma programı, ünlü Wrocław Üniversitesi, canlı Wrocław şehri ve heyecan verici öğrenci hayatı hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, lütfen buradan web sayfamızı ziyaret edin.

Wrocław Üniversitesi, üç yüzyılı aşkın zengin bir tarihe sahiptir. Leopold I Habsburg tarafından kurulan üniversite, Cizvitler tarafından yönetilen mütevazı bir okuldan Polonya'nın en büyük akademik kurumlarından biri haline geldi. 19. yüzyılın başında, üniversitede beş Fakülte vardı: felsefe, Katolik teoloji, evanjelik teoloji, hukuk ve tıp. Daha sonra çok sayıda bölüm, laboratuvar ve bugüne kadar var olan bir doğa müzesi ile genişletildi. Bugün, Wrocław Üniversitesi'nin ilk ve en önemli odak noktası bilimsel araştırmadır. Bursiyerlerimizin, Polonya'daki ve dünyanın dört bir yanındaki diğer yüksek öğrenim kurumlarından meslektaşları ile çok sayıda bağlantısı vardır. Araştırmacılarımızın başarısı, Üniversitemizdeki hem ekipman hem de araştırma için finansmanı önceki yıllara kıyasla% 80 oranında önemli ölçüde artıran Polonyalı yetkililer tarafından kısa süre önce kabul edildi. Akademik Girişimcilik İnkübatörü, Wrocław Üniversitesi'nin, öğrencilere ücretsiz girişimcilik tavsiyeleri sunarak, konferanslar, seminerler düzenleyerek, seçilen yatırımları sübvanse ederek ve ofis alanı sunarak kendi işlerini kurmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir birimdir. Akademik Girişimcilik İnkübatörü, laboratuvarlar, ofis alanı, konferans merkezi ve modern multimedya ekipmanlarının bulunduğu bir teknoloji merkezi olan Wrocław Teknoloji Parkı ile işbirliği yapmaktadır. Teknoloji Parkının amacı, Wrocław'ın ve bölgenin bilimsel ve endüstriyel potansiyelinin kullanımı için koşullar yaratmak ve ileri teknoloji endüstrisini canlandırmaktır. Wrocław Üniversitesi, hissedarlarından biri olmaktan gurur duymaktadır. Bugün Wrocław Üniversitesi, bölgedeki en büyük üniversitedir ve 10 Fakülte'de 40.000'den fazla öğrenciye ve yaklaşık 1300 doktora öğrencisine eğitim vermektedir. Üniversiteden her yıl 9000 öğrenci mezun olmaktadır.

Hukuk, İdare ve İktisat Fakültesi

Hukuk, İdare ve İktisat Fakültesi, Polonya'nın en büyüklerinden biridir. Geleneği 1811'de kurulan Prusya hukuk okuluna dayanmaktadır. Bu fakültede 12.000'den fazla öğrenci 200 akademisyen tarafından öğrenim görmekte ve 170 öğrenci doktora yapmaktadır. programları. Fakülte uluslararası değişim programları sunmaktadır ve Avrupa, Rusya, Kazakistan ve Afrika ülkelerinden uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmaktan gurur duymaktadır. Öğrenciler kulüp ve derneklere üye olabilir, ulusal ve uluslararası konferans ve sempozyumlara katılabilirler. Eğitim alanları:

 • Kanun
 • yönetim
 • ekonomi bilimi

Araştırma: Uzmanlık alanları şunlardır:

 • Polonya ve Polonya hukukunun tarihi
 • İdari, sivil, cezai, mali ve özel hukuk
 • Uluslararası ve Avrupa hukuku
 • İktisat teorisi

Uluslararası linkler: Fakülte, dünya çapında 18'den fazla ülkede 40'a yakın kurumla akademik ortaklıklara sahiptir:

 • Meksika'da Yüksek Öğretim için Hidalgos Merkezi,
 • Buenos Aires Latin Amerika Anayasa Hukuku Merkezi,
 • Alman Hukuku Okulu
 • Yüksek Lisans Merkezi, Strazburg
 • CEDIMES Enstitüsü, Fransa
 • Cambridge Üniversitesi İngilizce ve Avrupa Hukuku Kursu.

Tesisler: son teknoloji ekipmanlarla, konferans salonları, sınıflar, bilgisayar laboratuarları ve internet ve veri tabanlarına erişim sağlayan bir çalışma odası ile Polonya'nın en büyük hukuk kütüphanelerinden biri

Konumlar

 • Pl. Uniwersytecki 1, 50-137, Wrocław

sorular