Keystone logo
Politehnica University Timisoara

Politehnica University Timisoara

Politehnica University Timisoara

Tanıtım

Politeknik Üniversitesi Timisoara (UPT) Orta ve Doğu Avrupa'nın en büyük teknik üniversitelerinden biridir. WW2 sonrası ekonomik iyileşme bağlamında mühendislere duyulan ihtiyaca cevap olarak 1920'de kuruldu. 95 yılı aşkın varlığı boyunca, Politeknik Üniversitesi Timisoara 123 000'in üzerinde mühendis üretti ve yeterlilikleri için ulusal ve uluslararası düzeyde büyük takdir gördü.

Çalışma programları Bologna sistemine göre organize edilmiştir. Yaklaşık 12000'in üzerinde öğrenci çeşitli kademelerde (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doktora sonrası) kayıtlıdır. 700 öğretim görevlisi ve yaklaşık. 500 idari ve yardımcı personel kendi çerçevesinde çalışmaktadır.

Politehnica Üniversitesi Timisoara'da 10 fakülte bulunmaktadır: Mimarlık Fakültesi ve Şehir Planlama; Otomasyon ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi; İnşaat Mühendisliği Fakültesi; İletişim Bilimleri Fakültesi; Elektrik ve Enerji Mühendisliği Fakültesi; Elektronik, Telekomünikasyon ve Enformasyon Teknolojileri Fakültesi; Endüstriyel Kimya ve Çevre Mühendisliği Fakültesi; Üretim ve Nakliye Yönetimi Fakültesi; Makine Mühendisliği Fakültesi; Hunedoara'daki Mühendislik Fakültesi.

Politeknik Üniversitesi Timisoara binaları ve ekipmanları - - Avrupa'nın en prestijli üniversiteleri ile karşılaştırılabilir bir eğitim ve araştırma altyapısını sahiptir. Önemli yatırımlar son yıllarda yapılmıştır. Politehnica Üniversitesi Timisoara öğrencileri, iki kafeteryadan oluşan 5.000'den fazla konaklama yeri sunan 16 öğrenci konutundan oluşan modern bir öğrenci kampüsünü ellerinde bulunduruyor. Tüm 1800 öğrenci odasında mobilyalı, internet bağlantısı ve kablolu televizyon bulunmaktadır.

Üniversite var 250'nin üzerinde ikili Erasmus + sözleşmesi ve Avrupa'daki üniversitelerle değil, Asya, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika'dan da 100'den fazla çerçeve işbirliği sözleşmesi imzaladı. Ortak kurumlardan gelen 100'den fazla öğrenci, UPT koordinatörünün gözetiminde her yıl 200'den fazla öğrenci yurtdışında bir eğitim veya endüstriyel yerleştirme yaparken, aynı üniversitenin 100'ü aşkın öğrencisi okumakta ya da endüstriyel yerleşim görmekteler.

UPT'de kalmanızı olabildiğince keyifli ve üretken hale getirecek çok çeşitli kampüs olanaklarına sahip olacaksınız.

Viza Desteği. Uluslararası İlişkiler Bölümü bilgi sağlar ve vize ve ikamet izni almak için başvurunuzu destekler. • KONAKLAMA. Biz tüm uluslararası öğrenciler için uygun fiyatlı üniversite konaklama garanti eder. Odalarda internet, TV kablosu, bir buzdolabı, mobilya ve yatak çarşafları, ve 2 veya daha fazla öğrenci tarafından paylaşılır. Banyo, çamaşır odası, okuma odaları ve mutfaklar da paylaşılmaktadır. Tüm konutlar UPT binaları ve şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Konutlarda Konaklama eğitim-öğretim yılı başlamadan önce en erken 4 gün sağlanabilir.

YEMEK HİZMETLERİ. Öğrenciler, öğrenci kafeteryaları için yemek kuponları satın alabilirsiniz. Her kupon yaklaşık bir fiyata bir yemek sağlar. 2 EUR. öğrenci, kampus içinde ayrıca bir süpermarket, çeşitli marketler ve restoranlar geniş bir yelpazede bulacaksınız. Çoğu öğrenci yurdu otomatları var.

TIBBİ BAKIM. Öğrenci Polikliniği Öğrenci Yerleşkesinde bulunur ve genel tıp, iç hastalıkları ve ekografi, dermatoloji, aile planlaması, jinekoloji, kulak-burun-boğaz, göz hekimliği alanlarında ücretsiz tıbbi kontrol ve tedaviler sunar. Öğrenciler ayrıca, diğer alanlardaki uzmanlara gerekli sevk alabilirsiniz.

SPOR MERKEZLERİ. UPT öğrenci ve çalışanlar için iki spor merkezleri bulunmaktadır. Fitness salonu erişebilir, açık hava futbol sahası, koşu parkuru, kapalı mini futbol sahaları, sauna ve fitness ekipmanları, basketbol ve voleybol sahaları, bitüm ve tartan tenis alanları ile açık ve kapalı yüzme havuzları.

KÜTÜPHANE. Timişoara Politeknik Üniversitesi Merkez Kütüphanesi bir kitap ve yayınların geniş koleksiyonu, yanı sıra ilgili bilimsel veritabanı var. Okuma boşluklar, küçük grup çalışması odaları, bilgisayar çalışma alanları ve ilgili hizmetler kütüphane kartı sahiplerine mevcuttur. Kütüphanenin Bir çalışma salonu günün 24 saati, haftanın 7 günü açıktır.

HOŞGELDİNİZ OLAYLAR. Değişim öğrencileri akademik yıl başında bir hafta önce gelmesi bekleniyor. karşılama etkinlikleri öğrencilerin şehir ve üniversite, hizmet ve ŞTT kayıtlı olurken onlar kullanabilir fırsatları keşfetmek yardımcı olur. Uluslararası öğrenciler eğitim-öğretim yılı açılış ve fakülte düzenlenen karşılama toplantıya yanı sıra Uluslararası İlişkiler Bölümü tarafından düzenlenen etkinliklere katılmalıdır.

DİĞER SERVİSLER UPT öğrencileri için: çalışmaların tamamı boyunca akademik danışmanlar, kariyer danışmanlığı hizmetleri ve kariyer fuarları, eduroam'a giriş yapmak için kullanılabilecek bir e-posta adresi (74 ülkede ücretsiz internet bağlantısı sağlar), ücretsiz toplu taşıma araçları 26 yaşın altındaki öğrenciler için Timisoara ve 30 yaşın altındaki doktora öğrencileri için, Romen dilinde ücretsiz tren biletleri, kültürel etkinlikler için indirimler.

TOP 10 NEDEN UPT SEÇMEK İÇİN:

 1. Para için değer. Hem Rumen hem de uluslararası öğrencilerin öğrenim ücretleri makul ve ekonomiktir. Akademik başarı veya finansal ihtiyaca dayanan burslar da mevcuttur.
 2. Öğretim ve araştırma için mükemmel altyapı. Üniversite, altyapısını güncellemek için sürekli yatırımlar yapmaktadır.
 3. Geniş çalışma programı seçenekleri. UPT geniş bir yelpazede çeşitli dillerde öğretilen eğitim programları sunmaktadır.
 4. Yüksek kaliteli AB derecesi. Akredite edilmiş, uluslararası düzeyde kabul görmüş çalışma programları İngilizce, Almanca veya Fransızca olarak öğretilir.
 5. Mezunların yüksek istihdam edilebilirliği. İş ortamıyla güçlü bağlarımız var ve mezuniyet sonrası mükemmel kariyer beklentileri ile profesyonelce ilgili çalışma programları sunuyoruz.
 6. Çalışmalarınız süresince tam destek. Üniversitenin tüm olanaklarına, akademik danışmanlık ve kariyer danışmanlığına ücretsiz erişim.
 7. Kompakt, samimi, merkezi bir konumda bulunan kampüs. Öğrenci yurdu, kafeteryalar, spor merkezleri, kütüphane, ders salonları ve laboratuarlar, şehir merkezinin yakınında kompakt bir alanda bulunmaktadır.
 8. Harika bir yer. Timişoara canlı, sanatsal bir yaşam ve dinamik bir iş dünyası ile güvenli, eğlenceli ve kültürel açıdan farklı bir şehir. 40000'den fazla Romen ve uluslararası öğrenci, kariyer hedeflerini gerçekleştirmek için burada okumaktadır.
 9. Uluslararası bakış. Çok çeşitli ülkelerden öğrencileri ve misafir öğretim görevlilerini ağırlıyoruz ve öğrencilerimize ortak kurumlarımızdan birinde yurt dışında staj yapmaları veya staj yapmaları için bir hibe imkanı sunuyoruz.
 10. Güçlü öğrenci dernekleri. Öğrenci dernekleri birçok sosyal, akademik ve mesleki etkinlik organize etmektedir. Öğrenci temsilcileri üniversitenin karar verme süreçlerine katılırlar.

Konumlar

 • Timișoara

  2 Piaţa Victoriei, RO-300006, Timișoara

  programlar

  sorular