Keystone logo

Warsaw Film School

A logo

Tanıtım

Warsaw Film School – Film ve inovasyonda 15 yıl

Warsaw Film School , 2004 yılında Polonyalı film yönetmeni, yapımcı ve senarist Maciej Slesicki ve ülkenin en popüler aktörlerinden biri olan ve Andrzej Wajda'nın son filmi "Afterimage"ın başrol oyuncusu Boguslaw Linda tarafından kuruldu.

Akademi, ülkede lisans diplomaları veren üç ülkeden biri ve Kültür Bakanlığı himayesindeki tek sanat okulu olan ve İngilizce BA Uluslararası Çalışmaları yapan benzersiz bir film kurumudur.

Polonya'nın başkentinde bulunan Warsaw Film School , aynı zamanda film profilli bir lise, ortaokul, meslek yüksekokulu, sanat sineması Kino Elektronik ve bir prodüksiyon şirketini de içeren bir film eğitim merkezinin merkezindedir.

Warsaw Film School eğitmenleri, film ve yeni medya alanlarında en tanınmış Polonyalı ve uluslararası film yapımcıları, uzmanlar arasındadır. 2010 yılında Warsaw Film School , film ve fotoğraf çekimleri için alan, karanlık odalar, post prodüksiyon tesisleri ve üst düzey bir ses stüdyosu sunan 2.600 m2 kapasiteli yepyeni bir kampüse taşındı.

Mezunumuz Dorota Kobiela, “Loving Vincent” ile 2018 Oscar'ına aday gösterildi. Bu, Okulumuzun mezunlarının gurur duyabilecekleri ikinci Oscar adaylığıydı. İlki 2015 yılında Tomasz Śliwiński'ye Kısa Belgesel Konusu "Bizim Lanetimiz" için verildi.

Warsaw Film School yılda yaklaşık 60 uzun metrajlı film üreten ve yılda 20 ila 30 uluslararası ortak yapım projesinde yer alan Polonya'nın kalbinde yer almaktadır. Güçlü film geleneği ve kişisel ve politik bir ifade biçimi olarak filme içten bağlılığımızla, dinamik olarak gelişen bir görsel-işitsel pazarın ortasındayız.

Warsaw Film School Avrupa'nın beyaz perde için yazma sanatına adanmış tamamen açık tek festivali olan Script Fiesta da dahil olmak üzere bir dizi eğitici, sanatsal ve profesyonel etkinlik düzenlemektedir. Her yıl yüzlerce profesyonel bir haftalık ustalık sınıfları, atölye çalışmaları, sunum seansları ve sosyal etkinlikler için bir araya geliyor. Özel konuklar listesinde Joe Eszterhas, Pilar Alessandra, Linda Aronson, Jane Campion ve İsrail'den Sundance 2016 kazananı - Elite Zexer yer alıyor.

Konumlar

  • Warsaw Film School 7 gen. Zajączka st., 01-518, Warsaw

programlar

sorular