Keystone logo

2 Çevrimiçi programlar içinde İşletmecilik Çalışmaları Satış Elde Tutma Yönetimi 2024

filtreler

filtreler

  • İşletmecilik Çalışmaları
  • Satış
  • Elde Tutma Yönetimi
Çalışma alanları
  • İşletmecilik Çalışmaları (2)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Popular study format

Popular education type

Çevrimiçi programlar içinde İşletmecilik Çalışmaları Satış Elde Tutma Yönetimi

Elde Tutma Yönetimi nedir?
Elde tutma yönetimi, işletmelerin çalışanların şirkette uzun süre kalmasını sağlamak için kullandıkları bir süreçtir. Elde tutma yönetiminin amacı, çalışanların işlerinden mutlu ve tatmin oldukları ve şirkete bağlılık duydukları bir ortam yaratmaktır. İşletmeler, çalışanlarını mutlu ve bağlı tutarak işten ayrılma oranlarını azaltabilir ve genel üretkenliği artırabilir.

Tutma Yönetimi alanında bir derece ile ne yapabilirim?
Tutma yönetiminde bir derece ile alabileceğiniz birçok farklı kariyer yolu vardır. En yaygın olanlardan bazıları insan kaynakları, örgütsel gelişim veya işletme yönetimi alanlarında çalışmaktır. Çalışan ilişkileri, sosyal yardım yönetimi veya iş ilişkileri gibi daha spesifik bir alanda da çalışabilirsiniz.

Elde Tutma Yönetimini incelemek neden önemlidir?
Elde tutma yönetimini incelemenin önemli olmasının birçok nedeni vardır. Belki de en önemli sebep, çalışanlarınızı nasıl mutlu ve işlerine bağlı tutacağınızı öğrenmenize yardımcı olabilmesidir. Bu, herhangi bir işletme için çok önemlidir, çünkü üretkenliğin artmasına ve devir oranlarının düşmesine yol açabilir. Ek olarak, elde tutma yönetimini anlamak, pozitif bir çalışma ortamının nasıl yaratılacağını anlamanıza da yardımcı olabilir.

Tutma Yönetiminde hangi dereceler mevcuttur?
Tutma yönetiminde alabileceğiniz birkaç farklı derece vardır. En yaygın olanı, birçok farklı kolej ve üniversiteden alınabilen insan kaynakları yönetimi lisans derecesidir. Devamlılık yönetimi genellikle böyle bir derece programına ya belirli bir ders ya da ana dal seçeneği olarak dahil edilecektir. Elde tutma yönetiminde, genellikle daha ileri pozisyonlarda çalışmak isteyenler tarafından takip edilen yüksek lisans dereceleri de vardır. Bunlar, geleneksel yüksek lisans dereceleri, MBA programları ve hatta doktora düzeyinde dereceler olarak mevcut olabilir.

Tutma Yönetimi derecem sırasında ne çalışacağım?
Tutma yönetimi derecesi için müfredat, seçtiğiniz programa bağlı olarak değişecektir. Bununla birlikte, en yaygın konulardan bazıları insan kaynakları yönetimi, örgütsel davranış ve işletme yönetimini içerir.Ayrıca muhtemelen çalışan ilişkileri, sosyal yardım yönetimi ve laboratuvarveya ilişkilerdersleri alacaksınız .