Keystone logo

1 Çevrimiçi programlar içinde Motorlu Taşıt Onarımı 2024

filtreler

filtreler

  • Yaşam Becerileri
  • Motorlu Taşıt Çalıştırma
  • Motorlu Taşıt Onarımı
Çalışma alanları
  • Yaşam Becerileri (1)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Popular degree type

Popular study format

Popular education type

Popular locations

Çevrimiçi programlar içinde Motorlu Taşıt Onarımı

Motorlu Taşıt Tamiri Nedir?
Motorlu Taşıt Onarımı (MVR), motorlu taşıtları tamir etme ve bakımını yapma sürecidir; buna otomobiller, kamyonlar, motosikletler ve diğer motorlu taşıtlardaki mekanik sorunların incelenmesi, teşhis edilmesi ve onarılması dahildir. MVR ayrıca bir garaj veya oto tamir atölyesi işletme işine de atıfta bulunabilir.

Motorlu Taşıt Tamirinde derece ile ne yapabilirim?
Motorlu araç onarımında bir derece, bir otomobil bayisinde veya tamirhanede tamirci, oto kaporta teknisyeni veya servis müdürü olarak bir kariyere yol açabilir. Ayrıca kendi garajınızı veya oto tamir işinizi de açabilirsiniz.

Motorlu Taşıt Tamirini Neden Çalışmalı?
Motorlu Taşıt Onarımı, araçlarımızın düzgün çalışmasını nasıl sağlayacağımıza dair bir anlayış sağlar. Düzenli bakım ve onarımlar olmadan arabalarımız ve kamyonlarımız hızla bozulur ve sürüşü güvensiz hale gelirdi. MVR, araçlarımızı iyi durumda tutarak yeniden satış değerini artırmaya yardımcı olur, sattığımızda veya takas ettiğimizde onlar için daha fazla para kazanabiliriz.

Motorlu Taşıt Tamir dereceleri nelerdir?
Motorlu Taşıt Onarım dereceleri birçok devlet kolejinde ve teknik okulda verilmektedir. Bu programlar genellikle iki yıl sürer ve Motorlu Taşıt Tamirinde Önlisans derecesine götürür. Çalışmalarınız sırasında motor mekaniği, süspansiyon sistemleri, frenler, elektrik sistemleri ve daha fazlasını öğreneceksiniz. Ayrıca, üniversitenin otomobil mağazasında otomobiller ve kamyonlar üzerinde çalışma konusunda uygulamalı deneyim kazanacaksınız.