Keystone logo

86 Çevrimiçi Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Bilgisayar Bilimi 2024

filtreler

filtreler

 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Teknoloji Çalışmaları
 • Bilgisayar Bilimi
Çalışma alanları
 • Teknoloji Çalışmaları (86)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

  Çevrimiçi Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Bilgisayar Bilimi

  Lisans derecesini tamamladıktan sonra, bilimsel veya teknolojik alanlardaki pek çok öğrenci, MSc olarak da bilinen Bilim Master'ı seçmeyi tercih eder. Bu gelişmiş programlar, uzmanlaşmış bir konunun derinlemesine bilgisini sunar. Bir çevrimiçi programı tercih ederek, öğrenciler geleneksel bir kampüste ders almadan uzaktan eğitim görebilirler.

  Bilgisayar Bilimlerinde çevrimiçi bir yüksek lisans nedir? Böyle bir program, öğrencilere hem teorik hem pratik olarak bilgi işlem yapma fırsatı sunar. Müfredat genelde yazılım geliştirme, veri analizi ve ağ gibi konuları içerir. Öğrenciler ayrıca siber güvenlik veya bilgi sistemleri yönetimi gibi daha özel programlar seçebilirler. Fiziksel bir sınıfa devam etmeniz zorunlu olmadığından, çevrimiçi bir Yüksek Öğrenim, kariyerlerini ve diğer öğrencileri meşgul zamanlamaları ile ilerletmek isteyen profesyonel çalışanlar için akıllı bir seçimdir.

  Bilgisayar Bilimlerinde Yüksek Lisans programının mezunları, organizasyonel, analitik ve eleştirel düşünme becerilerinin artması da dahil olmak üzere birçok değerli kariyer becerisi kazanırlar. Ayrıca, endüstrinin ve yeni teknik bilginin geniş bir farkındalığından yararlanırlar. Birlikte ele alındığında, bu artan yeterlilik, daha iyi kariyer beklentilerine yol açabilir.

  Bilgisayar Bilimlerinde çevrimiçi bir Yüksek Lisans programı almanın maliyeti, okullar ve ülkeler arasında değişen ücretle büyük ölçüde değişebilir. Belirli okullarla iletişime geçmek, güvenilir fiyat bilgisi almanın en iyi yoludur.

  Bilgi teknolojisinin, turizmden biyolojiye kadar her şeye artan önemi nedeniyle, bilgisayar bilimi uzmanları büyük talep görüyor. Olası işverenler arasında işletmeler, hükümetler, endüstriler ve akademik kurumlar bulunmaktadır. Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans yapmış olan mezunlar, kariyer fırsatlarını yazılım geliştiricileri, bilgisayar mühendisleri veya BT uzmanları olarak bulabilir.Ayrıca becerilerini diğer alanlara da uygulayarak e-öğrenme veya biyoinformatik gibi gelişmekte olan alanlardaki gelişmelere katkıda bulunabilirler.

  Bilgisayar Bilimlerinde çevrimiçi bir MSc ile ilgilenen öğrenciler için çok seçenek var. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.