Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 13 Çevrimiçi Fen Bilimleri Yüksek Lisansları  (Fen Bilimleri Yüksek Lisansı) programlar içinde Makine Mühendisliği 2023

13 Çevrimiçi Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Makine Mühendisliği 2023

genel bakış

Yüksek Lisans, Yüksek Lisans, genellikle tıp, mühendislik veya bilim odaklı bir alanda kazanılan bir yüksek lisans derecesidir. Yüksek Lisans programları genellikle bir tez yazımı ve savunması ile sonuçlanır.

Makine Mühendisliğinde Msc nedir? Makine ve mekanik operasyonlara odaklanan ileri düzey bir akademik programdır. Bu çalışma alanı imalat, aerodinamik, ulaşım, mimari ve diğer bilimsel alanlarda uygulamalara sahiptir. Eğer bir makine mühendisliği kursuna kayıt olursanız, tasarım, elektrik mühendisliği, inşaat ve mekanik eğitimi alacaksınız. Mühendislik, içinde çalışabileceğiniz en çeşitli alanlardan biridir, bu nedenle makine mühendisliği alanında yapmak istediğiniz iş hakkında dikkatli düşünmek önemlidir, böylece eğitim sırasında uzmanlaşabilirsiniz.

Bir yüksek lisans düzeyinde makine mühendisliği okuyarak, tasarım yetenekleri, eleştirel düşünme ve değerlendirme ve mekansal akıl yürütme de dahil olmak üzere son derece yararlı beceriler bir dizi geliştirme fırsatı verilir. Bu beceriler, kariyerinizde başarılı olmanıza yardımcı olabilir.

Makine mühendisliği yüksek lisans programına kayıt maliyetini etkileyen birçok faktör vardır. Kaydolmadan önce, seçtiğiniz okul ve programın, çalışmanın süresinin ve bulunduğunuz ülkenin öğrenim ücretini nasıl etkileyeceğini araştırmalısınız.

Makine Mühendisliği alanında bir yüksek lisans kazanırsanız, birçok farklı kariyer seçeneği vardır. Çoğu meslek, bundan daha uzman olmasına rağmen, bir makine mühendisi olmak mümkündür. Diğer pozisyonlar arasında havacılık mühendisi, müteahhitlik inşaat mühendisi, bakım mühendisi, kontrol ve enstrümantasyon mühendisi, otomotiv mühendisi ve nükleer mühendisi sayılabilir. Makine mühendisliği neredeyse her farklı bilimsel alanda kullanılmaktadır.

Yerel, global veya çevrimiçi bir üniversitede okuyarak, Makine Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesi kazanabilirsiniz. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Daha fazla oku

filtreler

  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Mühendislik Çalışmaları
  • Makine Mühendisliği
Çalışma alanları
  • Mühendislik Çalışmaları (13)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı