Keystone logo

8 Çevrimiçi Sertifika programlar içinde Teknoloji Çalışmaları Bilgisayar Bilimi Programlama Dilleri 2024

filtreler

filtreler

  • Sertifika
  • Teknoloji Çalışmaları
  • Bilgisayar Bilimi
  • Programlama Dilleri
Çalışma alanları
  • Teknoloji Çalışmaları (8)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Çevrimiçi Sertifika programlar içinde Teknoloji Çalışmaları Bilgisayar Bilimi Programlama Dilleri

Sertifika programı lisanssız bir programdır. Çoğu program bir meslek veya çalışma alanına odaklanır ve birkaç hafta ile birkaç ay arasında sürebilir.

Bilgisayar programlamaya ilgi duyan insanlar, programlama dillerindeki bir sertifika nedir? Çeşitli bilgisayar programlama dillerinde eğitimin başarıyla tamamlanması üzerine alınan bir referansdır. Öğrenilen diller, takip edilen eğitim seviyesine bağlı olarak okuldan okula değişebilir. Örneğin, bazı programlar Python gibi bir dilin çeşitli düzeylerinde eğitim sunarken, diğerleri Java ve JavaScript, PHP ve MySQL gibi birçok dilde eğitim sunabilir.

Programlama dili öğrencileri genellikle detaylara, problem çözme ve kendi kendine motivasyona dikkat etme becerilerine sahiptir. Öğrenciler bu becerileri yönetirken, insan etkileşimi ile ilgili günlük sorunları ele almak için kendilerini daha donanımlı bulurlar.

Kurs seviyesine ve lokasyona bağlı olarak, programlama dillerinde bir sertifika elde etme maliyeti değişebilir. Ders uzunluğu ve çalışma yöntemi gibi diğer faktörler de maliyeti etkileyebilir. Öğrenciler, ilgili ücretleri belirlemek için araştırma yapmak veya ilgi duydukları okullarla iletişime geçmek isteyebilirler.

Bu sertifikalara sahip mezunlar arasındaki işler, programcılara olan talep nedeniyle rekabetçi olma eğilimindedir. İşlerin kullanılabilirliği, öğrencinin sertifikalı olduğu dile bağlı olarak değişebilir. Bir şirketin alabileceği bazı işler, bir web sitesinin görünümünü ve işlevselliğini geliştirmekten sorumlu bir web geliştirici içerir. Diğerleri bir bilgisayar programcısı veya cep telefonu ve tablet gibi mobil cihazlar için uygulamalar yaratan bir yazılım uygulaması geliştiricisi olarak bir iş içerebilir.

Programlama dillerindeki sertifika programları dünya çapında çeşitli kurumlarda sunulmaktadır. Popüler olmaları nedeniyle, çevrimiçi olarak da sunulabilir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.