Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 10 Çevrimiçi Sertifikalar programlar içinde Siber Güvenlik 2023

10 Çevrimiçi Sertifika programlar içinde Siber Güvenlik 2023

genel bakış

Çevrimiçi bir sertifika, belirli bir konuyu öğrenmek için zaman ayırdığını gösterir. Bir lisans programını tamamladıktan veya birkaç yıl çalıştıktan sonra bir sertifika programı seçebilirsiniz. Konuyla ve her sömestrede kaç krediye gireceğinize bağlı olarak, bir sertifika kazanmak için 10 hafta ile üç yıl arasında sürer.

Siber güvenlikte çevrimiçi bir sertifika nedir diye merak ediyor olabilirsiniz? Bu çalışma alanı, istemci bilgileri veya mülk yazılım kodları gibi dijital verileri korumaya yöneliktir. Bu tür bir programı başlatmadan önce, dijital güvenlik sistemleri ve en az bir programlama dili hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Sertifikaların çoğu, güvenlik sistemlerinin nasıl oluşturulacağını vurgular; ancak diğerleri, mevcut sistemleri değerlendirmek veya sorunları bulmak için bakmaktadır. Dijital yönetim, risk değerlendirmesi, virüs tanıma ve bilgi teknolojisi derslerini almayı düşünün.

Bu sertifikayı kazanırken, öğrenebileceğiniz bazı beceriler arasında risk değerlendirmesi, eleştirel düşünme ve veri yönetimi bulunur. Veri yönetimi bir iş ortamında yararlı olmasına rağmen, günlük yaşamınızda risk değerlendirmesi ve eleştirel düşünme kullanılır. Riskli durumların farkındalığı, kendinizi korumanın iyi bir yoludur ve eleştirel düşünme, sorunları çözmeye yardımcı olabilir.

Çevrimiçi bir sertifika edinmek nadiren yerleştirme anlamına gelir, bu nedenle maliyet diğer derecelerden daha düşük olabilir. Seçtiğiniz okula bağlı olarak, hala göz önüne alınması gereken ders ücretleri ve kayıtlar var.

Siber güvenlikte bir sertifika kazanmak, dijital destekte yeni bir iş edinmek veya mevcut siber kariyerinizi geliştirmek için iyi bir yoldur. Potansiyel bazı işler arasında, siber güvenlik birliği, baş güvenlik operatörü ve siber güvenlik teknisyeni bulunmaktadır. Bu sertifikalı kişileri kiralayan yerler genellikle devlet kurumları ve korunması gereken çok miktarda veriye sahip büyük firmaları içerir.Müşteri veya mülkiyet verileri olan herhangi bir şirket, bu sertifikayla benzer derecelerde kişileri işe almakla ilgilenebilir.

Çevrimiçi sertifikalar, internet erişiminizin olduğu herhangi bir yerde kazanılabilir. Okulun bulunduğu yer, istediğiniz yere yakın veya uzak olabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Sertifika
  • Teknoloji Çalışmaları
  • Bilgi Teknolojisi
  • Siber Güvenlik
Çalışma alanları
  • Teknoloji Çalışmaları (10)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı