Keystone logo

3 Çevrimiçi programlar içinde Veri Koruma Kanunu 2024

filtreler

filtreler

  • Hukuk Çalışmaları
  • Veri Koruma Kanunu
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (3)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Çevrimiçi programlar içinde Veri Koruma Kanunu

Veri ve Gizlilik Kanunu Nedir?
Veri ve gizlilik yasası, kişisel veri ve bilgilerin toplanmasını, saklanmasını, kullanılmasını ve açıklanmasını düzenleyen ulusal ve uluslararası yasaları ifade eder. Bu yasalar ülkeden ülkeye değişir, ancak genellikle işletmelerin kişisel verilerini toplamadan veya kullanmadan önce bireylerden onay almasını gerektirir. Bazı durumlarda işletmelerin, kişilere verilerine erişim sağlamaları ve verileri yetkisiz kullanım veya ifşadan korumak için adımlar atmaları da gerekebilir.

Veri ve Gizlilik Yasasında hangi kariyerler mevcuttur?
Birkaç farklı kariyer, veri ve gizlilik yasası şemsiyesi altına girer. Bunlar, işletmelere veri gizliliği yasalarına uyum konusunda tavsiyelerde bulunan veri gizliliği avukatlarını içerir; kişisel verileri korumak için politikalar ve prosedürler geliştiren ve uygulayan veri koruma görevlileri; ve dijital sistemlerin güvenliğini sağlamak ve hassas bilgilere yetkisiz erişimi önlemek için çalışan bilgi güvenliği uzmanları. Veri ve gizlilik hukuku derecelerine sahip profesyoneller, veri koruma politikalarını uygulamak ve sürdürmek için büyük bir şirkette çalışabilir veya veri ve gizlilik yasalarının ihlal edilmesiyle ilgili davalarda uzmanlaşmak isteyen bir hukuk firmasına girebilir.

Veri ve Gizlilik Yasası derecesi sırasında ne çalışacağım?
Veri ve mahremiyet hukuku alanında kariyer yapmak isteyen kişiler için çeşitli derece programları ve kurs seçenekleri mevcuttur. Bazı olası dereceler arasında Bilgisayar Bilimleri Lisans Derecesi, Bilgi Sistemleri Güvenliği Yüksek Lisansı veya Hukuk Doktoru yer alır. Kurs, veri gizliliği yasası düzenlemeleri, bilgi güvenliği yönetimi ve veri madenciliği ve bir analiz gibi konuları içerebilir.