Keystone logo

3 Çevrimiçi Yüksek Lisans programlar içinde Pazarlama Çalışmaları Pazarlama Tüketici İşleri 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Pazarlama Çalışmaları
  • Pazarlama
  • Tüketici İşleri
Çalışma alanları
  • Pazarlama Çalışmaları (3)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Çevrimiçi Yüksek Lisans programlar içinde Pazarlama Çalışmaları Pazarlama Tüketici İşleri

Yüksek lisans programı, öğrencilerin kimlik bilgilerini geliştirmelerine ve bilgi tabanlarını geliştirmelerine olanak tanıyan belirli bir konuda odaklanan bir çalışma alanını oluşturmaktadır. Yüksek lisans sertifikası olduğu için öğrencilerin bir yüksek lisans programına kayıt yaptırmadan önce bir lisans derecesine sahip olmaları gerekir.

Tüketici İşlerinde Master Nedir? Tüketici işlerinde yüksek lisans derecesi genellikle öğrencilere sosyal ve ekonomik çevreler üzerinde durularak yetkilendirme ve koruma konularında öğretir. Dersler, öğrencilerin ürün ekonomisi, tüketici davranışları ve davranışsal fiyatlama konularına odaklanmasına izin verebilir. Öğrenciler ayrıca araştırma yöntemleri, girişimcilik, sözleşme müzakereleri veya strateji ve organizasyon dersleri seçebilirler. İş dünyasına odaklanarak öğrenciler eğilimleri, iletişim ve tüketici ürünleri pazarlamasını inceleyebilirler.

Tüketici işlerinde yüksek lisans derecesi kazanmak, öğrencilere analiz, empati ve yönetim becerileri, herhangi bir kariyerdeki mükemmel niteliklerin geliştirilmesine yardımcı olur. Sosyal organizasyonla ilgili bir vurguyla öğrenciler, tüketicilerin sosyal ve çevresel bağlamlarda nasıl düşündüklerini öğrenirken farklı perspektifleri de anlayabilir ve besleyebilir.

Tüketici işlerinde yüksek lisans programı, bir yıldan birkaç yıla kadar uzanabilir. Bu nedenle maliyetler değişir. Potansiyel öğrenciler, sınıf programları, kayıt ücretleri ve masraflar için seçtikleri okulun kabul bürosuyla iletişime geçmelidir.

Tüketici yüksek lisans derecesine sahip mezunlar için olan kariyer, tüketicilerin haklarını korumaya odaklanabilir. Bu odak genellikle finansal planlayıcı, kredi danışmanı veya piyasa araştırmacısı gibi kariyerlere dönüşür. Hükümetle çalışmak aynı zamanda, birçok hatırlatıcı için ürün hatırlama, şikayet ve sağlık tehlikeleri ile uğraşan tüketici işleri departmanlarında istihdam arayışında kariyer tercihidir. Diğer mezunlar kar amacı gütmeyen kuruluşlarla tüketici savunucuları olarak kariyer yapmak, devlet dairelerine lobi yapmak, halkı eğitmek ve tüketici akımlarını analiz etmek için seçmektedirler. Birçok mezun kamu görevlerinde, tüketicileri ürün satın almaya zorlayan reklamlar üretirken diğerleri tüketici odaklı konular hakkında iş dergilerine yazarlar.

İhtiyaçlarınızı karşılayan bir yüksek lisans bulma sürecine başlamak için aşağıdaki programda arama yapın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun başvuru merkezine başvurun.